VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  VIII Niedzielę Zwykłą

03 luty 2019 roku

 

Dziś są zbierane ofiary do puszek na ogrzewanie kościoła, salek katechetycznych i sali teatralnej z których tak często wiele grup korzysta. Serdeczne Bóg Zapłać.

 

We wtorek o godz. 16.30 zapraszamy na Godzinki ku czci św. Michała Archanioła.

 

W najbliższą środę 8 lutego rozpoczniemy Wielki Post. W tym dniu, tradycyjnie zwanym Środą Popielcową, zapraszamy na Mszę Świętą z obrzędem posypania głów popiołem w Pawlikowicach o godzinie 7.00, 9.00, 17.00 i 19.00 a w Chorągwicy o godz. 10.00 i 17.00. Nasze wyrzeczenia i modlitwy zanosimy do Boga prosząc o Trzeźwość Narodu Polskiego. Taca przeznaczona jest na wsparcie kościoła w potrzebie.

 

Przepisy postne

Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki.

 

Post ścisły w Środę Popielcową i Wielki Piątek, obowiązuje wszystkich między 18 a 60 rokiem życia (dwa posiłki lekkie jeden do syta).

Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości domaga się od chrześcijanina innych form pokuty.

 

Rekolekcje wielkopostne  rozpoczniemy od I Niedzieli Wielkiego Postu czyli to już za tydzień. Będą to rekolekcje dla wszystkich. Będą też w nich uczestniczyć uczniowie Szkoły Podstawowej. Msze św. w następną niedzielę bez zmian. O godz. 9.00 kazanie dla młodzieży a o 11.00 dla dzieci.  Rekolekcje będzie głosił ks. Marcin Gierada, michalita, redaktor portalu internetowego.

 

Z racji Wielkiego Postu zapraszamy wszystkich wiernych do uczestnictwa
w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych: w Drodze Krzyżowej w każdy piątek w Pawlikowicach o godzinie 16.30 oraz dla pracujących o godzinie 19.00, a także w Gorzkich Żalach, które odprawiane będą w niedzielę o godzinie 16.00; w Chorągwicy Droga Krzyżowa o godzinie 17.00, Gorzkie Żale o godzinie 16.00. Jednocześnie przypominamy, że za uczestnictwo w  nabożeństwach wielkopostnych możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

Taca zbierana podczas Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu oraz świąteczną dekoracje kościoła.

 

Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu trwać będą kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

 

 

Wspomnienia Świętych w tym tygodniu;

 

     Poniedziałek – święto św. Kazimierza, Patrona Archidiecezji Krakowskiej.

 

 

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, opieki swoich patronów, życzliwości najbliższych i by wszyscy radośnie przeżyli ten dzień w gronie rodzinnym. Zapraszamy w tym dniu do korzystania z sakramentów świętych.

 

Przed kościołem są do nabycia tygodniki: „Gość Niedzielny, „Arka”
i „Źródło”, „Któż jak Bóg”. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.