UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – 6 STYCZNIA 2019 R :)

1. Na początek chcemy podzielić się smutną dla nas informacją, że wczoraj ok. godz. 17.40 zmarł ks. Stanisław Żala, który od 4 lat pracował w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej. Miał 65 lat. Jeszcze wczoraj zastępował księdza wikariusza z wizytą duszpasterską. Różaniec za naszego zmarłego współbrata Stanisława będzie dziś, jutro i we wtorek o godz. 16.30 czyli pół godziny przed wieczorną Mszą św. Pogrzeb odbędzie się we środę o godz. 12.00 Msza św. a wcześniej o 11.30 różaniec.

2. W związku z pogrzebem ks. Stanisława jesteśmy zmuszeni przełożyć kolędę ze środy w
Mietniowie na następną środę. Czyli poniedziałek i wtorek bez zmian i zakończymy
Pawlikowice, środę przenosimy za tydzień na środę, a czwartek, piątek i sobota w tym
tygodniu zgodnie z podanym wcześniej planem na stronie parafialnej i na tablicy ogłoszeń. Tu nie będzie żadnych zmian.

3. W dzisiejszą Uroczystość Objawienia Pańskiego składka przeznaczona jest na misje. Można też nabyć pobłogosławioną kredę i kadzidło.
Przypominamy też o zaproszeniu na „ Orszak Trzech Króli’ do Wieliczki.

4. Za tydzień w niedzielę zapraszamy wszystkie grupy na wspólny opłatek i kolędowanie. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 14.00 a potem przejście do sali teatralnej pod kościołem.
Będzie wtedy też możliwość spotkania z Ojcem Generałem, który będzie od soboty do wtorku prowadził wizytację kanoniczą. Dlatego też zapraszamy całą Radę Parafialną.

5. Za tydzień dzieci I Komunijne obstawiają tylko Liturgię Mszy św. o godz. 11.00, a potkania z rodzicami nie będzie.

6. Dziś od 16.00 dzieci i Rada Rodziców z przedszkola w Pawlikowicach kontynuują nadal kolędowanie w Pawlikowicach.

7. Zakład kominiarski Wieliczka zawiadamia o czyszczeniu kominów w Pawlikowicach, Chorągwicy i Mietniowie od 7 do 11 stycznia.
Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, opieki swoich patronów, życzliwości najbliższych i by wszyscy radośnie przeżyli ten dzień w gronie rodzinnym.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.