Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXV Niedziela Zwykła
24 września 2017 roku

 

  1. W najbliższą niedzielę w naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci świętego Michała Archanioła – patrona naszej parafii. Sumę odpustową odprawi i skieruje do nas Słowo Boże Andrzej Kamiński – dziekan naszego Dekanatu.

Tego samego dnia odbędzie się również VII „Dzień Anielski. Zachęcamy wszystkie dzieci, by na Mszę Świętą o godz. 11.00 przyszły przebrane za Anioły. Po Eucharystii i procesji będą mogły odebrać upominki za pięknie wykonane stroje.

Dodatkową atrakcją naszego parafialnego święta będzie darmowa karuzela, zamek dmuchany oraz Piknik Anielski z grillem i innymi atrakcjami przygotowany przez LSO z rodzicami. Początek pikniku rozpocznie występ kleryckiego zespołu Michael po Mszy św. o godz. 11.00, następną ciekawą atrakcją będzie spotkanie ze skoczkiem narciarskim o godz. 14.00. Reszta informacji i plan znajduje się na plakacie w gablocie ogłoszeń.

W zorganizowaniu odpustu parafialnego prosimy o pomoc grupy i zespoły działające przy naszej parafii. Zachęcamy dzieci i młodzież do włączenia się w procesję Eucharystyczną w czasie sumy odpustowej.

Przejeżdżających na Mszę świętą na godz. 11.00 prosimy o nie parkowanie pojazdów na placu wokół klombu.

Na sobotę 30 września na godz. 10.00 zapraszamy do pomocy w porządkowaniu terenu przy kościele i posprzątaniu samego kościoła.

 

  1. Za tydzień po każdej Mszy świętej będzie możliwość przyjęcia szkaplerza św. Michała. Prośby, które zostały złożone podczas niedzieli szkaplerza, zostaną złożone w Grocie na g.Gargano. Również zapraszamy dzieci, młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz dorosłych na Nabożeństwa Różańcowe. W dni powszednie w Pawlikowicach o godz. 16.30 dla dzieci i 19.00 dla młodzieży i dorosłych, w niedzielę o godz. 16.30. W Chorągwicy o 17.00 Msza św. i Różaniec

 

  1. Jeszcze jest kilka wolnych miejsc na wielką ogólnopolską akcję modlitwy „Różaniec do Granic”.
    7 października będzie wyjazd z pod kościoła w Pawlikowicach o godz. 08.30. (sobota).

 

  1. Do uroczystości odpustowej przygotowujemy się przez Nowennę, która jest po każdej Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy wszystkich parafian, zwłaszcza dzieci i młodzież.

 

  1. Wspomnienia świętych w tym tygodniu:

Poniedziałek– wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera.

Środa – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera

Czwartek – wspomnienie św. Wacława, męczennika

Piątek – Święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

Sobota – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wiele łask Bożych i radosnego świętowania w gronie rodzinnym.

 

  1. Przed kościołem do nabycia tygodniki: „Gość niedzielny”, „Mały Gość”, „Arka”,
    i „Źródło” oraz „Któż jak Bóg”.  Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.