NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

Ogłoszenia parafialne

IV niedziela wielkanocna

12 maja 2019 r.

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza i jednocześnie Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Tą niedzielą rozpoczynają się w Kościele kwartalne dni modlitw o nowe powołania zakonne i kapłańskie.

 

 1. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa majowe do naszego kościoła w dni powszednie o godzinie 18.30, a w niedzielę i uroczystości o godzinie 16.30.
  W Chorągwicy natomiast o godz. 18.00 Msza Święta a następnie nabożeństwo majowe.

 

 1. Rodzicom i dzieciom, które w tym roku przyjęły Pierwszą Komunię Świętą dziękujemy za przepiękny wystrój kościoła i udział w „Białym tygodniu”, który zakończył się uroczystą Mszą św. na Jasnej Górze.

 

 1. Dziś po Mszy św. o 9.00 zapraszamy na spotkanie młodzież klas VIII i III gimnazjum, która 14 czerwca przyjmie sakrament bierzmowania. Natomiast za tydzień po mszy o 9.00 zapraszamy rodziców klas VIII i III gimnazjum na spotkanie organizacyjne przed bierzmowaniem.

 

 1. We wtorek przypada Święto św. Macieja Apostoła – w tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Maciej Skiba – socjusz nowicjatu. Natomiast we czwartek Święto św. Andrzeja Boboli prezbitera i męczennika głównego patrona Polski – swoje imieniny obchodzi przełożona sióstr Michalitek tutaj pracujących s. Andrea. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

 

 1. Za tydzień odbędzie się wymiana tajemnic różańcowych. Chętne osoby które pragnęłyby włączyć się w modlitwę przez przystąpienie do „róż różańcowych” prosimy o zapisy w zakrystii.

 

 1. Sołtys Mietniowa zawiadamia że 17 maja – w piątek – od 15.30 do 18.30,
  w świetlicy w Mietniowie będzie pobierany podatek – II rata za 2019 rok.

 

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, opieki swoich patronów, życzliwości najbliższych i by wszyscy radośnie przeżyli ten dzień w gronie rodzinnym. Zapraszamy w tym dniu do korzystania z sakramentów świętych

 

Na stoliku pod chórem są do nabycia tygodniki: „Gość Niedzielny” „Arka” „Źródło”, Mały Gość”, Któż jak Bóg. Zachęcamy do kupowania
i czytania prasy katolickiej.

pasterz 1