I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na I Niedzielę Wielkiego Postu

10 marca 2019 roku

  1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Marcin Gierada – michaelita, witamy Go serdecznie w naszej wspólnocie i życzymy obfitości darów Ducha Świętego. Bardzo prosimy o zarezerwowanie sobie czasu, aby przyjść i skorzystać z nauk rekolekcyjnych, gdyż wiara rodzi się ze słuchania. Również zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej we wtorek w czasie trwania rekolekcji. Ofiary składane na tacę we wtorek i w środę przeznaczone są dla ojca rekolekcjonisty. Przypominam, że ulegnie zmianie godzina Mszy świętej porannej i wieczornej w Pawlikowicach w czasie trwania rekolekcji w poniedziałek, wtorek i środę z godziny 07.00 na 08.00 i z 17.00 na 18.00.Program rekolekcji przedstawia się następująco:

PROGRAM REKOLEKCJI

  1. Do chorych z posługą sakramentalną do spowiedzi i komunii świętej udamy się przed świętami wielkanocnymi w Wielkim Tygodniu. W późniejszym terminie o tym poinformujemy.
  2. Od dziś po wieczornej Mszy św. będzie 9-cio dniowa nowenna przed Uroczystością Świętego Józefa, która przypada 19 marca.
  3. W zakrystii i przedsionku kościoła można nabyć Baranki Wielkanocne „Caritas”. Od każdego Baranka odprowadzamy po 5 zł. na krakowski „Caritas”, pozostała kwota ofiar przeznaczona jest dla potrzebujących z naszej parafii.

Są też skarbonki dla dzieci, pod nazwą dar juniora dla seniora, które przyniosą w Niedzielę Palmową.

  1. Za tydzień niedziela „Ad Gentes” to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka do puszek na pomoc polskim misjonarzom.
  2. Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieliczce wznawia akcję pt. „Podziel się Telefonem”, gdzie oddajemy telefony już nieużywane dla innych. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  3. Sołtys wsi Pawlikowic informuje, że podatek od nieruchomości będzie zbierany 13 i 14 marca od godz. 17.00 – 19.00 w Domu Kultury w Pawlikowicach

 

 

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, opieki swoich patronów, życzliwości najbliższych i by wszyscy radośnie przeżyli ten dzień w gronie rodzinnym. Zapraszamy w tym dniu do korzystania z sakramentów świętych.

 

Przed kościołem są do nabycia tygodniki: „Gość Niedzielny, „Arka”
i „Źródło”, „Któż jak Bóg ” i inne. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.