8z4eh4Czy wiesz co nosisz?

„Symbol w znaczeniu religijnym oznacza uchwytny zmysłami i wyobraźnią znak niewidzialnej obecności i niedostrzegalnego działania Boga i Jego łaski”. Dzisiejszy świat pełen jest znaków i symboli. Widoczne jest to często na ulicach, w miejscach publicznych i dużych zbiorowiskach ludzi. Wielu z nas nosi wisiorki, pierścionki lub podkoszulki z nadrukiem, gdzie wypisane lub narysowane są różne, kolorowe znaki. Kupujemy te przedmioty, bo są atrakcyjne. Często się jednak zdarza, że nie możemy wejść w tym pięknym podkoszulku lub biżuterii do kościoła. Dlaczego? Bo nie wiemy, co nosimy. A Ty wiesz, co oznaczają symbole na Twoich rzeczach? Jeżeli nie, zapraszam do krótkiej lektury!

4963950_wisiorek_duza_pacyfka_aj535_1Krzyż Nerona („Pacyfka”) – atrybut i znak rozpoznawczy pacyfistów. Sam złamany krzyż (bez okręgu) oznacza walkę z religią chrześcijańską. W okultyzmie oznaka upadku chrześcijaństwa, pogański znak czarnej magii, do którego nawiązywało hitlerowskie SS. W satanizmie znak używany podczas odprawiania czarnych mszy. Znak bardzo rozpowszechniony na wszelkiego rodzaju ubraniach i biżuterii.

Czy dalej uważasz, że koszulka z pacyfką jest atrakcyjna?

Krzyż egipski („Klucz Nilu”) – wywodzi się ze starożytnej kultury Egipcjan.
Jako hieroglif oznaczał życie, płodność lub zapłodnienie przez boga – słońce.
krzyż egipskiZwiązany był z wyobrażeniami o przezwyciężeniu śmierci, z czego powstała nazwa „klucz życia”.
W ostatnich czasach stał się talizmanem niektórych grup zajmujących się okultyzmem i wiedzą tajemną, dla których symbolizuje rozwiązłość seksualną.
Symbol pogardy dziewictwa i symbol możliwości wyboru partnera według osobistego uznania.
Ze względu na podobność do krzyża łacińskiego jest często noszony przez wiernych, którzy są nieświadomi jego znaczenia.

Nie uważasz, że wszelkie „udziwnione krzyże” mogą być zagrożeniem Twojej wiary?

2_83Krzyż Celtów – atrybut boga Odyna obecnego w kulturze starożytnej. Symbolizuje most do innego świata, wyższej energii i wiedzy. Zgodność człowieka z wszechświatem. Poprzeczne ramiona znaku oznaczają świat niematerialny, ramię pionowe świat fizyczny, ziemski. Do tego dochodzi oparte na ramionach koło, symbol jedności i kompletności. Krzyż celtycki wywodzi się z wierzeń pogańskich, współcześnie nawiązują do niego neopoganie i nacjonaliści. Skinheadzi korzystają ze znaku w zastępstwie zakazanej swastyki.

Czy świat materialny i boski to jedność? Popierasz to?

30103071-Pentagram-icon-on-white-background-Vector-illustration--Stock-Vector

Gwiazda pięcioramienna („Pentagram”) – symbol magii, często używany przez satanistów.
Często w ramiona wpisana jest sylwetka kozła, co ma oznaczać szatana i zarazem być obraźliwą aluzją do Jezusa Chrystusa jako kozła ofiarnego. Często występuje w towarzystwie dodatkowych znaków. Pentagram może być „zamknięty”, czyli otoczony pojedynczym albo podwójnym kołem, ewentualnie wężem zjadającym własny ogon.

Czy pentagram nadaje się na wisiorek Katolika?

Przeplatana wstęga – symbol nierozerwalnego, bezgranicznego i równego związku między światem niematerialnym i światem ziemskim. Oznacza związek doskonały, nieprzerwany i niezaprzeczalny. Ubóstwia świat materialny.

Czy materialność można postawić na równi z boskością?

yin-yang--ios-7--symbol_318-34386YING – YANG – znak często rozpowszechniony na naklejkach i tatuażach. Oznacza równowagę między siłami przeciwnymi – negatywnymi i pozytywnymi, dobrem (kolor biały) i złem (czarny). Symbol ten oznacza, że Bóg i Lucyfer uzupełniają się, gdyż siły przeciwne są działaniem tej samej osobowości boskiej.

Czy uważasz, że Lucyfer ma wpływ na świat Boga jedynego?

Motyl – oznacza wyrzeczenie się korzeni, w tym Chrześcijaństwa. Tak jak gąsienica przeobraża się w motyla, tak ludzie przechodzą z dawnej epoki w nową. Motyl jest nową epoką, która porzuca epokę minioną – epokę gąsienicy.

Czy Ty też chcesz żyć w nowej epoce?

Krzyż Piotra („Krzyż odwrócony”) – krzyż odwrócony „do góry nogami”. Na takim krzyżu św. Piotr poniósł śmierć. Jest znakiem rozpoznawczym dla grup satanistycznych. Oznacza, profanację Chrystusa i negację jego Odkupienia.

Czy wierzysz w zbawczą moc cierpienia Jezusa?

Oryginalny tekst znajduje się na stronie internetowej Diecezji Warszawskiej: www.diecezja.waw.pl. Dodam tylko, że wszelkie wystawianie wiary na niebezpieczeństwa oraz uleganie wątpliwościom co do wiary i pozostawianie ich bez wyjaśnienia jest grzechem przeciwko I Przykazaniu Bożemu. Powyżej przedstawiłem tylko najpopularniejsze symbole. Zachęcam do samodzielnego wyjaśniania wątpliwości co do wiary!